ارزانترین اکانت های ربات کلش با 50 درصد تخفیف
★ خبر بسیار فوری ثبت نام اینترنتی دریافت یارانه WWW.AMAR.ORG.IR - ★★★™Google★★★

★ خبر بسیار فوری ثبت نام اینترنتی دریافت یارانه WWW.AMAR.ORG.IR

شنبه 6 آذر‌ماه سال 1389 ساعت 09:57 ب.ظ

تازه ترین های خبری ایران از هدفمند کردن یارانه ها ونحوه دریافت آن


سخنگوی طرح تحول اقتصادی روز گذشته خبرنگاران را به طبقه پنجم وزارت امور اقتصادی و دارایی دعوت کرد تا در مورد هدفمند کردن یارانه ها شفاف سازی کند.

محمدرضا فرزین در حالی این نشست دو ساعته را اداره کرد و به پایان برد که به نظر می رسد گره های کور بیشتری را بر روند اجرای هدفمند کردن یارانه ها افزود.

وی در پاسخ به مهمترین سؤالات افکار عمومی از جمله قیمت حامل های انرژی میزان یارانه هر فرد، زمان آغاز هدفمندی، میزان تورم احتمالی ناشی از اجرای قانون فوق و خلاصه هر آنچه امروز اذهان جامعه ایرانی را به خود معطوف ساخته است، صرفاً به این جمله اکتفا کرد: «در آستانه اجرای قانون اعلام می کنیم»

فرزین تنها در مورد آغاز فرایند افتتاح حساب یارانه نقدی توضیح داد و گفت: این اقدام در خردادماه و در راستای پیاده سازی قانون صورت می گیرد.

ثبت نامهای جدید

به گفته وی از ۲۰ اردیبهشت ثبت نام های جدید متقاضیان دریافت یارانه نقدی توسط مرکز آمار ایران آغاز و پیش بینی می شود ۳ تا ۴ میلیون نفر دیگر به متقاضیان اضافه شود.

او افزود: سیستم بانکی کشور و وزارت رفاه مسؤول افتتاح حساب هستند و متقاضیان می توانند یکی از حسابهای بانکی خود را برای واریز یارانه نقدی به وزارت رفاه اعلام کنند.

فرزین به وجود ۱۹ میلیون نفر به عنوان سرپرست خانوار برای دریافت یارانه نقدی اشاره کردو خاطر نشان ساخت: پس از ۲۰ اردیبهشت و با وقفه ای دو هفته ای، افتتاح حساب ها آغاز می شود، زیرا پیش بینی می شود برخی از افراد متمکن با استفاده از شیوه خود انصرافی از دریافت یارانه منصرف شوند.

فرزین اطمینان داد که قدرت خرید مردم پس از هدفمند کردن یارانه ها افزایش می یابد و به واسطه واگذاری برخی منابع به مردم آنان قادر خواهند بود، مصرف خود را مدیریت کنند.

سخنگوی طرح تحول اقتصادی گفت: در طول اجرای طرح و با شناسایی افراد غنی، میزان یارانه پرداختی آنها کاهش می یابد، روش طرح روش حذفی خواهد بود که این کار براساس اطلاعات تکمیلی ما از فرم اطلاعات خانوار صورت خواهد پذیرفت اما در هرحال شروع طرح براساس خوشه ها نخواهد بود.

فرزین ادامه داد: میزان یارانه پرداختی به کلیه افراد متقاضی که فرم اطلاعات اقتصادی خانوار را تکمیل کرده اند کاملاً یکسان است ولی درصدی از مردم و در چارچوب اعلام شده یارانه بیشتری می گیرند.

وی به موضوعات اساسی ذکر شده در نامه مجلس به رئیس جمهور اشاره و تصریح کرد: خالص بودن مبلغ ۲۰ هزار میلیارد تومان واریزی به حساب هدفمندی یارانه ها، قابل تأمین بودن این مبلغ مانند سایر ردیفها در طول سال و مجاز بودن دولت به حمایت بیشتر از اقشار خاص شناسایی شده سه موضوع اصلی این نامه هستند.


جهت نام نویسی یا اصلاح اطلاعات برروی لینک زیر کلیک نمایید.

(جمع آوری اطلاعات خانوارهای جامانده از طرح سال 1387)

قیمت ها اعلام نمی شود

سخنگوی طرح تحول اقتصادی در پاسخ به سؤالی در مورد قیمت حامل های انرژی پس از هدفمندی اضافه کرد: سناریوهای مختلفی در کارگروه تهیه شده که طی هفته جاری مطرح و قطعی می شود اما به طور قطع ما نمی توانیم قیمتها را اعلام عمومی کنیم، چون آثار روانی خواهد داشت.خبرنگاری از فرزین در مورد هزینه های تحمیلی بر مردم سؤال کرد.

او گفت: هزینه های تحمیل شده بر مردم تابعی از سناریوها خواهد بود مثلاً قیمت حامل ها و میزان مصرف آن به طور مستقیم هزینه هایی را تحمیل می کند، بخشی از این هزینه هم ناشی از تغییر در قیمت کالاهایی است که به طور مستقیم به انرژی وابسته هستند لذا بسته به اینکه چه میزان پول در کشور وجود داشته باشد و نحوه مدیریت این پول، هزینه های تحمیلی متفاوت و غیرقابل پیش بینی است اما تلاش ما این است که بازپرداخت بتواند این هزینه ها را جبران کند و حتی در طبقات پایین جامعه بیشتر شاهد این جبران خواهیم بود.

فرزین با تأکید بر اینکه حتی اگر قیمت حامل های انرژی نهایی شود، باز هم اعلام عمومی نخواهد شد افزود: فقط در آستانه اجرای طرح اعلام می کنیم.او در مورد رقم پرداختی به هر فرد و خانوار هم گفت: بعداً اعلام می کنیم، میزان تورم ناشی از اجرای طرح را هم مسؤول پولی کشور یعنی رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرده است، ما به مدیریت پولی و استفاده از روش های مختلف برای عدم افزایش قیمت تمام شده محصول اعتقاد داریم و تلاشمان برای این کار، دستوری نیست، بلکه استفاده از مکانیزم بازار، تسهیلات و ایجاد انعطاف است تا بتوانیم مصرف انرژی را بهینه کنیم و اجازه ندهیم هزینه مالی تولیدکننده افزایش یابد.

سؤال دیگر در مورد زمان اجرای قانون هدفمندی یارانه ها بود.

فرزین در پاسخ به این سؤال اظهار داشت: مجلس به ما اجازه داده در سال جاری و در ماه های باقی مانده سال، این کار را انجام دهیم، دولت براساس ۲ مسأله یکی ملاحظات فنی برای انتخاب بهترین زمان اجرا و دیگری آمادگی دولت به لحاظ افتتاح حساب برای همه افراد و توزیع کامل بنزین و گازوئیل با کارت این اقدام را صورت می دهد که در هر حال امسال به طور قطع قانون را اجرا می کنیم.

پرداخت کالاها نقدی است

وی در مورد آیین نامه ماده ۸ قانون هدفمندی یارانه ها گفت: این آیین نامه بسیار پیچیده است، چون دولت مکلف است بخشهای زیادی را حمایت کند، این بحث به زمان زیادی نیاز دارد و بخشهای زیادی در آن درگیر هستند اما آیین نامه تهیه شده و نهادهای اصلی در باز توزیع ۳۰ درصد اعلام شده، سازمان هدفمندی یارانه ها، دستگاه های اجرایی و بانکها هستند.فرزین اذعان داشت: تمام پرداخت های دولت در این بخش کاملاً نقدی وبا سه روش یارانه سود تسهیلات، کمک های بلاعوض و وجوه اداره شده خواهد بود واز طریق سیستم بانکی در اختیار افراد قرار می گیرد.وی بار دیگر تأکید کرد یارانه ها قبل از شروع طرح به حساب مردم واریز خواهد شد اما امکان برداشت آن وجود ندارد.فرزین اظهار داشت: براساس برنامه کارگروه، کارت سوخت ظرف ۲ ماه آینده و برای بنزین و گازوئیل نهایی می شود.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر احتمال بروز آشوب های اجتماعی پس از آزادسازی قیمت ها گفت: برآوردهای کارگروه آشوب اجتماعی را نشان نمی دهد، چون ما پول را به حساب واریز می کنیم، بعد قیمتها را اصلاح می کنیم، این مسأله در برنامه سوم توسعه هم دیده شده بود اما چرا آن زمان از آشوب خبری نبود؟ در هر حال کنترل تبعات اجتماعی و سیاسی هدفمندی یارانه ها در حیطه وظایف وزارت کشور است

*کارت های بانکی خانوار برای دریافت یارانه نقدی آماده شد*

سخنگوی کارگروه تحول اقتصادی از آماده شدن کارت های الکترونیکی «کارت عدالت» یا همان کارت های بانکی خانوارهای هدف مشمول دریافت یارانه نقدی به منظور ارائه منابع لازم به دهک های شناسایی شده در طرح تحول اقتصادی خبر داد و گفت : در جلسه روز گذشته کارگروه تحول اقتصادی دولت که با حضور رییس جمهور و اعضای این کارگروه برگزار شد، آماده بودن کارت های الکترونیکی موضوعی بود که بر اساس آن نظام بانکی آمادگی دارد در صورت نهایی شدن لایحه هدفمند کردن یارانه ها منابع لازم را به حساب خانوارها واریز کند.

سخنگوی کارگروه تحول اقتصادی که در گفت وگو با دو خبرگزاری فارس و مهر به تشریح نتایج این جلسه پرداخت از تولید کارت های بانکی خانوارهای هدف مشمول لایحه هدفمندکردن یارانه ها خبر داد و گفت: تدابیری اتخاذ شده است تا یارانه نقدی مرتبط با این لایحه ( در صورت تصویب مجلس ) به حساب ویژه ای در نظام بانکی واریز شود و خانوارهای هدف نیز از طریق این کارت ها اقدام به برداشت آن کنند. محمدرضا فرزین افزود: در این جلسه گزارش آخرین وضعیت اجرای طرح تحول اقتصادی، تولید کارت های بانکی برای خانوارهای هدف به منظور دریافت یارانه نقدی ، سامانه الکترونیکی دولت و بسته حمایت از بخش کشاورزی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. وی درباره اینکه هم اکنون چه تعداد از این نوع کارت ها برای خانوارهای هدف تولید شده است ، گفت: بخش زیادی از این نوع کارت ها هم اکنون تولید شده است، ضمن اینکه نظام بانکی در این باره اعلام آمادگی کرده است. وی همچنین از برگزاری جلسات هماهنگی با مسوولان نظام بانکی برای پیاده سازی این برنامه خبر داد و گفت: هم اکنون سایت مرتبط با این موضوع نیز راه اندازی شده است.
بررسی لایحه یارانه ها هفته آینده در صحن علنی مجلس
وی با اشاره به اینکه لایحه هدفمندکردن یارانه ها هفته آینده در صحن علنی مجلس بررسی می شود، افزود: در ادامه این جلسه گزارشی از پیشرفت کارها در زمینه طرح تحول اقتصادی در بخش های گمرکی، مالیات، توزیع و نظام بانکی ارائه شد و لایحه امور گمرکی برای ارائه به مجلس شورای اسلامی آماده نهایی شد.
فرزین همچنین اعلام کرد دوشنبه هفته جاری نیز جلسه ای با اعضای کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی مجلس داشتیم که در نهایت مقرر شد موارد اصلاحی درباره لایحه هدفمندکردن یارانه ها در زمان بررسی این لایحه در صحن علنی مجلس توسط نمایندگان مطرح شود.
محتوا و کلیات طرح تحول اقتصادی تغییر پیدا نمی کند
معاون وزیر اقتصاد همچنین گفت: هفته آینده هدفمند کردن یارانه ها در مجلس مطرح می شود و در محتوا و کلیات طرح تحول نیز تغییری ایجاد نخواهد شد. فرزین با بیان اینکه در جلسه اخیر کمیسیون ویژه طرح تحول بعضی موارد اصلاحی مد نظر دولت مطرح شد، اضافه کرد: از آنجا که طبق روال قانونی نمی توان در متن پیشنهادی کمیسیون ویژه تحول اقتصادی مجلس تغییری ایجاد کرد، قرار شد بخشی از این موارد که مورد تایید اعضای کمیسیون قرار گرفته، در زمان بررسی لایحه در صحن علنی به صورت نظر اصلاحی توسط برخی نمایندگان مطرح شود.
وی افزود: نظرات پیشنهادی، محدود به چند مشکل اجرایی و اصلاح چند عبارت بود که بعضا تفاوتی در مفهوم ماده واحده نیز به وجود نمی آورند. معاون اقتصادی وزیر اقتصاد تصریح کرد: امیدواریم با توجه به تعامل مثبتی که با اعضای کمیسیون ویژه طرح تحول و نمایندگان مجلس برقرار شده است و با توجه به اینکه اعضای کمیسیون ویژه روی مصوبه این کمیسیون اتفاق نظر دارند، تصویب هدفمند کردن یارانه ها در مجلس با مشکلی مواجه نشود.
راه اندازی سامانه الکترونیکی دولت
سخنگوی کارگروه تحول اقتصادی دولت از بررسی راه اندازی سامانه الکترونیکی دولت در جلسه این کارگروه خبر داد و گفت: در این جلسه رییس مرکز آمار ایران گزارش پیشرفت کار سامانه الکترونیکی را ارائه کرد، ضمن اینکه در این جلسه مصوب شد همه دستگاه ها با مرکز آمار ایران همکاری لازم را انجام دهند تا دولت بتواند سامانه الکترونیکی را نهایی کند و استفاده از نظام اطلاعات یکپارچه را در آینده در دستور کار قرار دهد. به گفته وی، فرصت شش ماهه برای پیاده سازی سامانه الکترونیکی دولت درنظر گرفته شد. وی در ادامه با تاکید بر اینکه اطلاعات نهایی شده مرکز آمار در مورد خانوارها در اجرای هدفمند کردن یارانه ها قابل استفاده است، گفت: قطعا این اطلاعات باید در اختیار وزارت رفاه قرار بگیرد و وزارت رفاه براساس این اطلاعات نظام بازپرداخت یارانه ها را اجرایی کند.
سخنگوی طرح تحول با بیان اینکه وزرات رفاه در قالب کارگروه های تخصصی جلسات منظمی با مرکز آمار داشته است، افزود: اطلاعات مرکز آمار راستی آزمایی شده و در جلسات کمیسیون های مشترک در اختیار وزارت رفاه قرار می گیرد تا بر اساس آن بستر اجرایی باز پرداخت یارانه ها اجرایی شود.
بسته حمایتی از بخش کشاورزی
فرزین خاطرنشان کرد: بسته حمایتی از بخش کشاورزی نیز در جلسه دیروز کارگروه تحول اقتصادی دولت بررسی و به منظور اعمال اصلاحاتی تصویب آن به جلسات آینده موکول شد. این بسته شامل سیاست ها و برنامه های بلند مدت این وزارتخانه در زمان اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها است.

جهت ورود به سامانه ثبت نام یارانه های دولتی اینجا را کلیک نمایید...

 

درصورت نیاز به هرکدام از موضوعات زیر کافیست فقط برروی آنها کلیک نمایید...

درگاه ملی آمار ایران

پرسش و پاسخ درباره طرح

راهنمای استفاده از سامانه پیام کوتاه (sms)

راهنمای استفاده از سامانه تلفن گویا

راهنمای استفاده از سامانه وبگاه

جدول زمانبندی مراجعه خانوارهارییس مرکز آمار جزئیات چگونگی جمع‌آوری اطلاعات اقتصادی خانوارهای جامانده را تشریح کرد
فراخوان عمومی برای یارانه‌ها

رییس مرکز آمار ایران دیروز در نشستی خبری ضمن تشریح برنامه‌های خود در دوره‌ مدیریت این مرکز به بیان جزئیات طرح جمع‌آوری اطلاعات اقتصادی خانوارهای جا مانده در سال 87 پرداخت. عادل آذر با بیان اینکه این طرح از 20 اردیبهشت آغاز شده و تا 10 خرداد ادامه خواهد داشت، گفت: در این مرحله خانوارهایی که در سال 1387 موفق به ثبت نام نشده‌اند، می‌توانند در صورت تمایل بر اساس برنامه زمان‌بندی اعلام شده با توجه به آخرین رقم سمت راست شماره ملی سرپرست خانوار و با ورود به وب‌گاه طرح جمع‌آوری اطلاعات اقتصادی خانوار (yaraneh.amar.org.ir) نسبت به پر کردن فرم خانوار خود اقدام کنند.
به گزارش ایسنا، وی افزود: خانوارهایی که قبلا ثبت‌نام کرده‌اند، ولی به دلایلی مانند ازدواج، تولد، فوت، طلاق، تغییرات درآمد و دارایی اعضای خانوار، نیازمند اصلاح اطلاعات خود هستند، در این مرحله نباید به وب‌گاه مراجعه کنند؛ چرا که زمان و نحوه مراجعه این عده، طی اطلاعیه‌های رسمی بعدی، اعلام خواهد شد. آذر با بیان اینکه روش ارائه اطلاعات اقتصادی خانوار در این دوره کاملا الکترونیکی است، گفت: دو میلیون فرم اطلاعات اقتصادی خانوار منتشر شده که توسط مراکز پست و ICT روستایی در اختیار هموطنان قرار می‌گیرد. هموطنان می‌توانند پس از تکمیل این فرم به صورت فیزیکی اطلاعات آن را در پایگاه اطلاع‌رسانی مرکز آمار ایران وارد کنند. او ادامه داد: زمان مراجعه مردم به پایگاه اطلاع‌رسانی مرکز آمار ایران براساس آخرین رقم سمت راست کد ملی سرپرست خانوار است، به طوری که افراد دارای عدد سمت راست کد ملی 8 و 9 از 20 تا 22 اردیبهشت، 6 و 7 از 23 اردیبهشت، 4 و 5 از 26 تا 28 اردیبهشت، 2 و 3 از 29 تا 31 اردیبهشت و 0 و 1 از اول تا سوم خرداد می‌توانند اطلاعات خود را وارد کنند.
وی افزود: در مدت هفت روز باقیمانده همه‌ کسانی که به هر دلیل نتوانستند اطلاعات خود را به پایگاه جمع‌آوری اطلاعات اقتصادی خانوار وارد کنند می‌توانند این کار را انجام بدهند. او با تاکید بر اینکه در این مرحله اصلاح اطلاعات اقتصادی امکان‌پذیر نخواهد بود، افزود: امکان دسترسی به وب‌گاه طرح جمع‌آوری اطلاعات اقتصادی خانوار تنها در داخل کشور ممکن است و ایرانیان حاضر در خارج کشور برای این کار می‌توانند از طریق افراد مطمئن در داخل اقدام کنند. رییس مرکز آمار در ادامه این نشست به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. وی در پاسخ به این سوال که چرا نرخ بیکاری زمستان تا کنون اعلام نشده است، گفت: اطلاعات مربوط به این شاخص در حال تکمیل است و به زودی نرخ بیکاری زمستان و مجموع نرخ بیکاری سال گذشته اعلام خواهد شد. وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر علت عدم اعلام نرخ تورم از سوی مرکز آمار با وجود محاسبه آن گفت: براساس مصوبه سال 1383 دولت، مرکز آمار و بانک مرکزی هر دو نرخ تورم را اعلام کرده و در اختیار رییس‌جمهور قرار می‌دهند، اما اینکه کدام یک از این دو رقم به عنوان نرخ تورم اعلام شود به تصمیم دولت بستگی دارد؛ بنابراین متولی اعلام نرخ تورم دولت است.
آذر در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با وجود اعلام رسمی دولت درباره‌ منتفی شدن موضوع خوشه‌بندی، جمع‌آوری اطلاعات اقتصادی خانوار چه دلیلی دارد، گفت: ماموریت مرکز آمار ایران جمع‌آوری داده‌ها است. دولت نیز ما را موظف کرده که اطلاعات اقتصادی را جمع‌آوری کنیم و هنر ما این است که این کار را با دقت انجام دهیم، اما اینکه موضوع خوشه‌بندی به کجا رسیده یا میزان یا چگونگی ارائه یارانه‌ها به مردم به چه صورت است در حوزه‌ ماموریت و پاسخگویی ما نیست.
او تاکید کرد: اطلاعات جمع‌آوری شده در طرح جمع‌آوری اطلاعات اقتصادی خانوار به سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها ارائه می‌شود و تصمیم‌گیری درباره‌ چگونگی استفاده از این آمار بر عهده‌ همان سازمان خواهد بود. وی همچنین در پاسخ به این سوال که چه تعداد خانوار در دوره‌ قبل اطلاعات اقتصادی خود را تکمیل کرده و چه تعداد در دوره‌ جاری آن را تکمیل خواهند کرد، گفت: در سال 1387 حدود 17 میلیون خانوار این اطلاعات را تکمیل کردند و پیش‌بینی ما این است که حدود 700 هزار تا یک میلیون خانوار در دوره‌ کنونی مراجعه خواهند کرد.
رییس مرکز آمار ایران همچنین در پاسخ به سوالی با انتقاد از برخی آمار بین‌المللی ارائه شده درباره‌ کشورمان گفت: به نظر من برخی از این آمار مستند نیست و به آنها می‌توان ایراد گرفت؛ چرا که گاهی اوقات مراکز بین‌المللی به جای مراجعه به مرکزی رسمی مانند مرکز آمار ایران برای دریافت اطلاعات از طریق مراجع غیر رسمی این کار را انجام می‌دهند یا حتی خودشان پرسشنامه توزیع و تکمیل می‌کنند که این کار باعث می‌شود آمار متفاوتی به دست بیاید.
او ادامه داد: در مورد شاخص فضای کسب و کار در ایران به طور مشخص درباره آن با مجریان طرح گفت‌وگو کردم و به آنها گفتم که روش محاسباتی شما اشتباه است، البته آنها نیز این موضوع را پذیرفتند در حالی که با محاسبه‌ ما به روش دقیق و صحیح مشخص شد رتبه ایران در فضای کسب و کار حداقل پنج پله بالاتر از آن چیزی است که بانک جهانی اعلام کرده است.
وی در پایان این نشست خبری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اصلاح اطلاعات اقتصادی خانوار تنها به همین دو مرحله محدود خواهد شد یا ادامه خواهد داشت، گفت: وارد کردن اطلاعات جدید خانوارها و نیز اصلاح آنها مستمر خواهد بود و تصمیم داریم در مقاطع زمانی مناسب این امکان را فراهم کنیم تا اطلاعات اقتصادی مردم اصلاح شود. رییس مرکز آمار در مورد آمار قیمت مسکن گفت: براساس آمار جمع‌آوری شده در نیمه دوم سال 88 نسبت به مشابه سال قبل قیمت مسکن شهری در سراسر کشور 6.3 درصد کاهش و در تهران در تابستان سال گذشته نسبت به مشابه سال قبل 19 درصد کاهش و در پاییز گذشته نسبت به مشابه سال قبل 11 درصد کاهش داشته است. وی افزود: طبق وعده رییس‌جمهور قیمت مسکن در کشور تحت کنترل قرار گرفته و حتی کاهش یافته است.
نظام آماری کشور جزیره‌ای است
براساس این گزارش عادل آذر در ابتدای این نشست خبری با تاکید بر اینکه مرکز آمار مرکزی حرفه‌ای و تخصصی است که فقط با ضوابط علمی کار می‌کند و تصمیم دارد در مسیر اصلی خود یعنی تولید اطلاعات ناب حرکت کند، گفت: در قالب برنامه‌ پنج ساله اهدافی برای مرکز تدوین و استراتژی رسیدن به آن تعیین شده است.
وی افزود: تدوین و تعریف نظام آماری کشور از مهم‌ترین اهداف ما است؛ به طوری که هم‌اکنون در دنیا استانداردهایی در این بخش وجود دارد، اما تعریف مشخص و استانداردی از نظام آماری کشور ما تا کنون ارائه نشده است. او یکپارچه‌سازی اطلاعات به خصوص آمار ثبتی کشور را از دیگر محورهای برنامه‌ بلندمدت این مرکز خواند و گفت: در حال حاضر نظام آماری کشور جزیره‌ای است و هر کس به اقتضای فعالیت خود یک پایگاه جمع‌آوری اطلاعات و ارائه آمار تعریف کرده است. در حالی که با ابلاغ سیاست‌های کلی نظام اداری توسط مقام معظم رهبری سازوکار لازم برای یکپارچه‌سازی آمار در کشور فراهم شده است. او همچنین به لزوم تدوین استانداردهای آماری در کشور اشاره و خاطرنشان کرد: در حال حاضر برخی استانداردهای استفاده شده توسط ما تعریف شده، ولی تایید نشده است. در حالی که ما باید آنها را با استانداردهای بین‌المللی همخوان کنیم. وی به لزوم مبادله اطلاعات با دستگاه‌ها و نهادهای موجود در کشور اشاره کرد و با بیان اینکه در این راستا تدوین تفاهم نامه برای مبادله‌ اطلاعات در دستور کار است، گفت: تولید آمارهای مورد نیاز برای برنامه‌های جدید دولت و تعیین شاخص‌های بومی برای ارزیابی مواردی چون توسعه و توسعه‌ عدالت محور از برنامه‌های مرکز آمار است.

جدول مراجعه به سایت مرکز آمار
اعداد 8 و9 از 20/2/89 تا 22/2/89
اعداد 6و7 از 23/2/89 تا 25/2/89
اعداد 4و5 از 26/2/89 تا 28/2/89
اعداد 2و3 از 29/2/89 تا 31/2/89
اعداد صفر و یک از 1/3/89 تا 3/3/89
خانوارهایی که موفق به ثبت‌نام نشده‌اند
از 4/3/89 تا 10/3/89


تازه ترین اخبار و حوادث روز از سایت خبری تحلیلی آخرین

آخرین اخبار امروز


نظرات (1)
دوشنبه 5 تیر‌ماه سال 1391 ساعت 04:15 ق.ظ
امتیاز: 0 0
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد